Bank nie udzielił ci pożyczki ze względu na wiek?

Banki bardzo restrykcyjnie podchodzą do kwestii wieku osób, które starają się o wzięcie pożyczki czy kredytu w banku. Najchętniej udzielają ich oczywiście osobom pracującym na pełen etat na umowie o pracę z niemałą sumką na koncie, mającym największe szanse oraz perspektywy na spłatę zadłużenia. Większy problem mogą mieć z kolei seniorzy oraz młode osoby, dla których zdobycie dobrej historii kredytowej czy obniżenie swojego wieku lub podwyższenie kwoty emerytury jest w zasadzie niemożliwe. A konieczność wzięcia pożyczki może przecież dopaść każdego z najróżniejszych powodów.

Nie wszystko stracone

Na szczęście właśnie dla takiej grupy konsumentów pojawiły się już jakiś czas temu na rynku finansowych instytucje pozabankowe, które pożyczają co prawda zwykle mniejsze kwoty niż bank, działają jednak w zdecydowanie inny sposób, bardziej przyjazdy na petenta. Chwilówki to dzisiaj w zasadzie jedyna szansa, żeby zdobyć potrzebne pieniądze na dowolny cel dosłownie w kilka chwil.

Jakie są procedury?

Jeśli chodzi o same procedury uzyskania pożyczki z takiego źródła, to jest to w zasadzie banalnie proste i wymaga jedynie dostępu do Internetu – wszystkie formularze dostępne są w wygodnej formie online, a ich wypełnienie zajmuje dosłownie kilkanaście minut. Decyzja pojawia się równie szybko, jak sama gotówka. Tutaj również zwykle nie ma większego znaczenia twój wiek, chociaż oczywiście musisz mieć – w zależności od instytucji – ukończone osiemnaście lub dwadzieścia jeden lat.